Nikt w szkołach nie uczy co to jest zarabianie, więc wyrabiamy sobie koncepcje "na czuja". "Czuj" podpowiada nam, że zarabianie to chodzenie do pracy. Są prace prawdziwe (etat i stanowisko) i nieprawdziwe (wszystko pozostałe). Pracę ci ktoś daje. I jak ją masz, to zarabiasz. I to wszystko co wiemy po szkole.

To beznadziejne uproszczenie zawiera podstawowe błędy, wynikające z niezrozumienia najbardziej fundamentalnych spraw. Czym są w ogóle pieniądze? Po co są? Z czym się powinny kojarzyć?

Zarabianie to nic więcej niż tylko sposób zdobywania pieniędzy.

Ale tych sposobów jest więcej niż jeden. I nikt niczego nikomu nie daje. I nie ma dobrych rodzajów zarabiania i złych, ale wszystko ma swoje konsekwencje.

Żeby żyć we współczesnym świecie, musisz zarabiać. Ale masz więcej możliwości niż ci się wydaje. Nie musisz spędzić reszty życia robiąc coś, czego nie znosisz. Najważniejszy wybór nie jest wcale skomplikowany. Są tylko dwie drogi zarabiania pieniędzy, i tylko cztery rodzaje pracy.

Ten kurs jest podstawą wszystkich innych kursów czy poradników zarabiania, z jakimi się spotkasz. To sprawy, które każdy kto kończy szkołę i zaczyna żyć, musi wiedzieć i rozumieć.


Typ Tytuł Czas
1. Jak nie zostałem milionerem 5min
2. Pieniądze w twojej głowie 19min
Quiz
3. Skąd brać pieniądze? Są tylko dwa sposoby. 17min
4. Co musisz wiedzieć o firmach 20min
Quiz
5. Cztery sposoby na życie 22min
6. Skąd się bierze bieda 25min
Quiz
Zaloguj się żeby zacząć
Wróć na szczyt