Komputery

Od pisania na klawiaturze do programowania - wszystko co ma związek z informatyką, internetem i komputerami

mistrz: Nie tylko korzystasz z możliwości, ale tworzysz nowe. Programujesz, projektujesz, budujesz. Napisałeś program, z którego ludzie korzystają, uruchomiłeś własny, autorski CMS, lub może zbudowałeś urządzenie na mikrokontrolerze. Używasz dwóch klawiatur i trzech monitorów.
fachowiec: Nie tylko używasz komputerów i internetu, ale też rozumiesz jak co działa i co się dzieje. Wiesz doskonale co to TCP, UDP i porty, umiesz bez problemu złożyć własny PC z podzespołów. Umiesz napisać swoje imię binarnie. Nic nowego nie tworzysz, ale używać potrafisz wszystkiego. Wolisz klawiaturę od myszki.
student: Eksplorujesz internet, korzystasz z komputerów w ograniczonym zakresie. Znasz popularne strony i programy. Potrafisz zrobić z komputerem to, co większość ludzi, chociaż są rzeczy, do których potrzebujesz specjalistów. Używasz klawiatury i myszki.
noob: Włączyć komputer umiesz, ale generalnie boisz się obsługiwać wszystkiego, czego ktoś ci dokładnie nie wytłumaczył. Nie rozumiesz technologicznych pojęć i koncepcji, bity i bajty to to samo co hokus i pokus. Nie wiesz co to IP, nie wiesz co to IT i nie wiesz nawet po co ci to wiedzieć. Programy obsługujesz wyłącznie myszką.

Wróć na szczyt