Cześć!

Różne Bardzo Poważne Instytucje wymagają, żeby strony internetowe miały politykę prywatności (tak to się chyba po polsku nazywa). Może i dobrze robią, ale wątpię, że ktoś to będzie kiedykolwiek czytał jeżeli napiszę to nudnym prawniczym bełkotem.

Zgodnie więc z dyrektywą GDPR (General Data Protection Regulation) napiszę to krótko, zrozumiale i przyjemnie dla oka.

Ja jestem Martin Lechowicz i to ja stworzyłem i prowadzę stronę Uniwersytetu (www.uniwersytet.net). Serwis Uniwersytet.net należy do spółki Liberty Media Limited zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii (jej dane znajdziesz na dole strony) i znajduje się na serwerach w Holandii i w Niemczech, za które odpowiadają firmy RamNode z USA i Bradler & Krantz GmbH & Co KG z Niemiec.

Jeżeli chodzi o twoje prywatne dane, to Uniwersytet nie zbiera żadnych prywatnych danych poza e-mailem. Nie musisz podawać swojego maila, żeby korzystać ze strony, ale jeżeli podasz, będziesz mógł dzięki temu się zalogować, pisać komentarze i dostawać powiadomienia o nowych odcinkach i audycjach na żywo.

Oprócz tego strona zmieni trochę wygląd, żeby lepiej się dostosować do tego jak z niej korzystasz.

Strona zbiera też ogólne statystyki wejść, wyjść i zachowań na stronie przez Google Analytics.

Razem z mailem możesz też podać swoje imię, ale nie jest to prawdziwe imię, tylko nick, więc to dane raczej mało prywatne. Możesz tam wpisać cokolwiek. Ten nick nie jest to używany do niczego poza tym, żeby strona mogła powiedzieć np. "cześć Łysy" zamiast "cześć Niewiadomokto" i żeby było wiadomo kto pisze w komentarzach.

Poza tym nic więcej z twoimi prywatnymi danymi się nie dzieje, bo żadnych innych Uniwersytet nie ma.

Maile są przechowywane tylko w bazie danych, a baza danych znajduje się na serwerze i w kopiach zapasowych. Nie ma do niej dostępu nikt poza mną. Lista maili nie jest udostępniana nikomu, nigdy nie była i nigdy nie będzie. Podkreślam: nikomu. Nie robię wyjątków dla nikogo, choćby nie wiem jakie legitymacje pokazywał.

W przypadku gdyby jakiemuś hackerowi udało się złamać zabezpieczenia i wykraść listę maili, natychmiast o tym zawiadomię wszystkich zainteresowanych.

Jeżeli coś jeszcze chciałbyś wiedzieć na temat chronienia twoich prywatnych danych zapytaj!

Baron Martin Lechowicz, 10 stycznia 2019

Wróć na szczyt