Nasza misja jest prosta: zachęcać do samodzielnej nauki i pokazać jak robić to efektywnie.

Uniwersytet NET proponuje radykalną zmianę podejścia do nauki: z pasywnej - gdzie nauczyciel kieruje całym procesem, na aktywną - gdzie inicjatywa należy do ucznia. Czyli dokładnie odwrotnie niż zakłada obowiązujący w Polsce państwowy system szkolnictwa, od przedszkola do uniwersytetu oparty na pruskim modelu szkoły.

Uniwersytet zachęca do wykorzystywania naturalnych możliwości własnego mózgu. Mózg jest siecią neuronową. To bardzo efektywna maszyna do uczenia się. Jeżeli tylko masz mózg (a masz, prawda?) możesz uczyć się szybko i skutecznie. Ale musisz przestać jej przeszkadzać.

Uniwersytet nie konkuruje z innymi internetowymi serwisami edukacyjnymi. Przeciwnie, dowiesz się gdzie ich szukać, jak z nich korzystać, czego unikać i za co warto płacić. Podpowiada jak korzystać z pomocy nauczycieli - ekspertów i mistrzów w swoich dziedzinach - tak, aby najlepiej wykorzystać potencjał swój i ich.

Uniwersytet nie odkrywa sekretów ludzkiego umysłu. Nie oferuje cudownych metod na nauczenie się języka w dwa tygodnie. I nie udaje, że zrobi cokolwiek za ciebie tylko dlatego, że zapłaciłeś.

Bez wysiłku i samodzielnej pracy możesz zostać ekspertem co najwyżej od wydawania pieniędzy. Choćbyś nie wiem jaką metodą się uczył, będziesz musiał się wysilić. Uniwersytet jest po to, żeby twój wysiłek się nie marnował.

Uniwersytet wymyśliłem, stworzyłem i prowadzę ja, czyli Martin Lechowicz. O tym co mnie do tego zainspirowało, co mam nadzieję osiągnąć, i jak z tego możesz skorzystać, dowiesz się z tego kursu.

To nie jest nudna historia. Posłuchaj. A jeżeli masz więcej pytań, skontaktuj się ze mną.

Wróć na szczyt